Favorilerim

Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

21 68

579 sonuç listeleniyor

Filtrele

Ev Tekstili Nedir:

Hayatlarımızı, kumaştan veya dokuma kumaştan yapılmış tekstil ürünlerle dolduruyoruz. Ev tekstili, ev eşyalarının bir parçası olarak kullanılan kumaşlardır. Ev tekstili, özellikle evlerimizi dekore etmek için kullanılan çok çeşitli fonksiyonel ve dekoratif ürünlerden oluşur.

Ev tekstili kumaşları veya ev tekstili, hem doğal hem de yapay kumaşlardan oluşur. Bu tekstil kumaşları zaman zaman harmanlanarak güçlü ve dayanıklı hale getirilir.

Ev tekstili yaşamlarımızı daha rahat hale getirir ve iç mekanlarımıza tanımlanmış bir estetik özellik kazandırırlar. Açıkçası, ev tekstili sadece bir konuttaki herhangi bir tekstil değildir. Örneğin, evde giyiyor olsanız bile kıyafetleriniz ev tekstili değildir. Ev tekstili fonksiyonel ve estetik olarak bir konutun iç kısmına özel olarak bağlıdır. Başka bir deyişle ev tekstili; aile veya bireylerin yaşamış olduğu mekanlarda yaşam kalitesini arttıran, bireylerin günlük ihtiyaçları olan dinlenme, yemek, temizlenme vb. faaliyetleri gerçekleştirmelerine kolaylık sağlayan tekstillerdir.

Aslında, onlarsız yaşam oldukça farklı olurdu. Ev tekstili pazarı teknik tekstillerin önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir. Bir evi eve dönüştürdükleri söylenebilir. Ev tekstillerinin tasarımları, desenleri, boyutları ve stilleri muazzam bir gelişme gösterdi. Heyecan verici çiçek baskıları flora ve doğal titreşimlerden ilham alıyor.

Evinizde yastık kılıfları, döşemelik kumaşlar, duvar kağıtları, banyo dahil olmak üzere her türlü mobilya, perdeler, önlükler ve yatak örtüleri en son tasarımlardan ilham alıyor. Çok fazla renk tonları, baskılar ve kumaşlar mevcut olduğundan, duvarlarınızın rengini, zemini, oturma salonunuzu, mutfağınızın fayanslarını ve lobinizin ahşap gölgesini tamamlayan birini seçmek zor olmaktan çıktı.

Ev tekstili bugün pamuk, polyester, ipek ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli kumaşlar kullanılarak denenmekte ve üretilmektedir. Bazı ünlü ev tekstili üreticileri de soya ve bambu gibi doğal kumaşlarda ev tekstili ürünleri üretmeye başladı. Entelektüel tasarımcılar, modern ve çağdaş evlere yeni ve heyecan verici görünümler vermek için emek vermekteler.

Ev tekstili üreticileri, bugün modern ve iyi döşenmiş evlerin geleneksel ve donuk görünümlü ev tekstili ürünlerini kabul etmediğini anlıyor. Bugün, ev tekstili üretiminde kullandıkları yeni giyim teknolojilerini ürünlerinde denediler ve kullanılabilir hale getirdiler. Örneğin, çarşaflar bugün Thermolite kumaşlardan ve Coolmax’dan üretilmektedir. Ayrıca, tekstil ürünlerinin dış mekanlarda daha iyi çalışmasını sağlamak için, inovasyona önem verdiler ve nano teknoloji ürünler geliştirdiler.

© 2021 Artikel İç ve Dış Tic. Ltd Şti. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.